kita mokykla

kitamokykla2.jpg
 
 

Tai mokykla, kurioje metai iš metų niekas nesikeičia...

Dramaturgas: Mindaugas Nastaravičius

Režisierius: Valentinas Masalskis

Kompozitorius: Nijolė Sinkevičiūtė

Scenografas: Lauryna Liepaitė

Vaidina: Valentinas Masalskis, Evelina Lozdovskaja, Gytis Šimelionis, Paulius Pinigis, Elena Ozarinskaitė, Laima Akstinaitė, Asta Zacharovaitė, Pranciškus Megelinskas, Ieva Pakštytė, Donatas Želvys, Donatas Stakėnas, Vaiva Kvedaravičiūtė, Karolina Kontenytė, Justina Burakaitė, Rugilė Latvėnaitė, Simonas Lunevičius, Laimonas Dirškus, Artūras Lepiochinas.

Trukmė: 1val 50min

Trumpa informacija: N-14

Aprašymas:

Tai mokykla, kurioje metai iš metų niekas nesikeičia. Išskyrus tai, kad ji tuštėja. Tai mokiniai, pažįstantys vieni kitus nuo pirmos klasės. Bręstantys ir nieko nebijantys. Kartais labai imlūs ir kūrybingi, kartais – labai žiaurūs. Tai skirtingų kartų mokytojai, savais būdais ieškantys bendros kalbos su klase. Ir direktorius, vadovaujantis šiai mokyklai jau tris dešimtmečius.

Pagal dramaturgo Mindaugo Nastaravičiaus pjesę pastatytas Klaipėdos jaunimo teatro spektaklis „Kita mokykla“ nagrinėja mokymo ir mokymosi temą, atverdamas duris į mokyklas, nespėjusias ar nesugebėjusias prisitaikyti prie esamojo laiko. Kartu tai akistata su šio laiko tikrove, kurioje tarsi privalai būti pažangus, pastebimas ir sėkmingas. Kurioje dominuoja stipresni ir gudresni. Kurioje vis sunkiau susitarti, kas yra tiesa. Tikrove, kuriai nuolat turi įrodinėti, kad esi reikalingas.

Spektaklio režisierius ir pagrindinio vaidmens atlikėjas Valentinas Masalskis teigia, kad „Kita mokykla“ kelia aštrius, skaudžius, tačiau šiandien būtinus klausimus. „Kas atsitiko, kad mokytojai vis sunkiau susikalba su mokiniais? Kodėl jaunas žmogus nebetiki suaugusiuoju? Galbūt jokio tikro ryšio niekada ir nebuvo, nes jis – neįmanomas? Galiausiai, kas vyksta pamokos metu? Kodėl joje mažėja turinio, bet daugėja pastangų suvaldyti, sudominti klasę? Šį spektaklį kūrėme klausydamiesi diskusijų, kad šiandieninė mokykla privalo keistis. Kad ji turi būti kitokia. Jei taip, tuomet kokia? Kas ją turi keisti? Kuris kelias yra teisingas? Nuo ko reikia pradėti? Apie tai ir yra šis mūsų spektaklis“, – sako Valentinas Masalskis.

 
 
$('body').prepend('
LT | EN
');