Back to All Events

Nuogas karalius

BILIETAI IŠPARDUOTI

Režisierius - Valentinas Masalskis Pagal H.K.Andersono pasaką

Aktoriai: Gytis Šimelionis, Paulius Pinigis, Donatas Želvys, Donatas Stakėnas, Artūras Lepiochinas, Laima Akstinaitė, Rugilė Latvėnaitė, Kristupas Biržietis, Gediminas Povilavičius.

H. K. Anderseno pasakos atgyja teatro scenoje: šiuolaikiškai, artimai ir suprantamai. Spektaklis visai šeimai!

Spektaklis „ Nuogas Karalius“ yra skiriamas visai šeimai, nes ši Hanso Kristijano Anderseno pasaka tarsi trumpas filosofinis traktatas, kuris unikalus tuo, jog tiek pasakojamoji forma, tiek naudojamas žodynas yra suprantamas ne tik suaugusiems, bet ir ,svarbiausia, mažiesiems mūsų žiūrovams!

Šis spektaklis – tai šiuolaikiška pasakos inscenizacija, todėl žiūrovui čia nereikės laužyti galvos ir bandyti perprasti neretai sudėtingus teatrinius simbolius. Atvirkščiai, „Nuogo Karaliaus“ scenos itin artimos ir atpažįstamos kiekvieno mūsų kasdienybėje: kas iš jūsų nežinote kas yra spaudos konferencija, kurioje per galybę fotoaparatų blyksčių ir klausimų lavinų pristatomi naujausi pasaulio išradimai? Na ir tikriausiai visi suprantate, kad susitikimas su jo didenybe, įmanomas tik per SKYPE. Turbūt net nereikia užsiminti apie jų pačių susisiekimo priemones –  jo aukštenybė važinėjasi riedžiu – juk karalius gali sau tai leisti! Lygiai kaip ir įsigyti pačius nuostabiausius drabužius visame pasaulyje, kuriuos, ironijos kupini personažai, pristato per, jau minėtą, teatralizuotą spaudos konferenciją. O Karaliaus noras – ministrams įsakymas, todėl net nesumirksėjus scena, medijų, garso ir šviesų sintezės pagalba, virs į moderniųjų siuvimo staklių erdvę. Karaliui nusprendus apžiūrėti kostiumą, deja, jūs negalėsite likti susikaupę, nes komiškumo nestokojantys personažai bandys įsitikinti kiek iš susirinkusiųjų salėje yra matančių naujuosius Karaliaus drabužius! 

     Visi žinome šią istoriją ir ne paslaptis, jog H.K.Anderseno pasaka kalba apie moralinę dilemą – sakyti tiesą ar meluoti? Šios autoriaus idėjos nepamiršta ir Klaipėdos jaunimo teatro kūrybinė komanda, todėl pasirenkama, šiuolaikiniais elementais praturtinta, spektaklio forma, dar labiau pasakojimą paverčia žaismingu ir patraukliu reginiu. Ir vis gi išvydus šią komiškai absurdišką istoriją norisi išlikti savimi ir sakyti tai, kuo pats tiki ir ką pats matai. Na, o jeigu kas su tuo nesutiks, visuomet galime pasiūlyti naujuosius karaliaus rūbus, kuriuos bet kada galite pasimatuoti pats:)
Earlier Event: December 8
Later Event: December 28
Nuogas karalius
$('body').prepend('
LT | EN
');