Back to All Events

Spektaklis "Ledas"(N-18)

  • Šiaulių dramos teatras 155 Tilžės gatvė Šiauliai, Šiaulių apskr., 76297 Lithuania (map)

Dramaturgas: Vladimir Sorokin

Režisierius: Paulius Ignatavičius

Scenografas: Neli Ivančik

Šviesų dailininkas – Julius Kuršys

Garso Režisierius – Egdaras Žaltauskas

Vaidina: Laima Akstinaitė, Justina Burakaitė, Neringa Krunglevičiūtė, Karolina Kontenytė, Vaiva Kvedaravičiūtė, Rugilė Latvėnaitė, Artūras Lepiochinas, Simonas Lunevičius, Elena Ozarinskaitė, Ieva Pakštytė, Paulius Pinigis, Donatas Stakėnas, Gytis Šimelionis, Kristina Švenčionytė, Asta Zacharovaitė, Donatas Želvys, Marija Žemaitytė.

Trukmė: 2val.

Aprašymas:

Būsimasis spektaklis, pagal V.Sorokino romaną "LEDAS", tai tam tikra ironiška utopija apie išrinktųjų rasę, apie rasę, kuri iš tiesų gyvena gyvų, bet jau mirusių žmonių pasaulyje, rasę, kuri ieško sau giminingų sielų, rasę, kurios tikslas yra pabusti tikram gyvenimui ir išnykti tyroje šviesoje. Vladimiras Sorokinas ją parašė vedamas nusivylimo civilizacija, šiuolaikiniu žmogumi, kuris pamiršo širdies kalbą. Kaip reikia gyventi, kad gyventum iš tikrųjų? Pjesė į šį klausimą neatsako, spektaklis nemoralizuoja ir nenurodo “teisingo” gyvenimo kelio. “Ledo” pasaulio utopijoje nušvitusieji yra pabudinami smogiant jiems lediniu kūju į krutinę, to užtenka, kad būtum nemiręs, gyvas ir suprantantis “širdžių kalbą”. O kad būtų taip lengva atsibusti gyvenimui. Bet deja tai tik ironiška fikcija, kuri klausia, ar tu iš tiesų esi gyvas, ar tavo širdis nemiega?

Režisierius Paulius Ignatavičius apie būsimąjį spektaklį:

“Savo kūrybos pradžioje analizavau žmogų, kaip savo iliuzijos vergą. Maniau, kad žmogus yra tai, ko jis nepadarė, apie ką jis svajojo, ko tikėjosi ko troško. Tikrasis žmogaus veidas man buvo jo neišpildytų svajonių ir iliuzijų kratinys. Dabar man rūpi šie klausimai: kodėl tie troškimai netampa tikrove? Kodėl žmogus negali būti tuo, kuo jis nori būti? Kodėl jis negali gyventi taip kaip trokšta jo širdis? Kodėl jis užuot gyvenęs iš tikro, tik egzistuoja, miega? Kodėl jis paklūsta visuomenės, religijos, šeimos normoms ir tampa jų įkaitu, vergu? Kodėl jis miršta anksčiau laiko? Šis klausimas yra esminis mano kūryboje ir šiame spektaklyje.”

Earlier Event: February 19
Spektaklis vaikams / Grybų Karas
Later Event: February 25
Spektaklis "Ledas"(N-18)
$('body').prepend('
LT | EN
');