Back to All Events

Šauktiniai

  • Klaipędos dramos teatras 2 Teatro gatvė Klaipėda, Klaipėdos apskr., 91248 Lithuania (map)

Dramaturgija: Klaipėdos jaunimo teatras Režisierius: Paulius Pinigis Scenografė ir kostiumų dailininkė: Renata Valčik Šviesų dailininkas: Julius Kuršys Muzika: Edgaras Žaltauskas

Vaidina: Vedėjai - Laima Akstinaitė (Neringa Krunglevičiūtė), Donatas Stakėnas Šauktiniai – Laimonas Dirškus, Artūras Lepiochinas, Ieva Pakštytė, Donatas Želvys Arvydas Kevelinskas – Paulius Pinigis NTB organizacija – Aistė Alksnytė, Kristupas Biržietis, Vaiva Kvedaravičiūtė, Simonas Lunevičius, Gytis Šimelionis, Asta Zacharovaitė Žurnalistė Raselė - Laima Akstinaitė (Neringa Krunglevičiūtė) Decibelometro mergaitė Aistė – Justina Burakaitė Diana – Justina Marija Vanžodytė

Aprašymas: Kas apgins tavo laisvę? Kas garantuos šviesią ateitį? Kas užtikrins tavo saugumą? Ką tau reiškia įstatymas? O ką įsakymas? Kokie yra tavo įstatymai? Kur yra tavo priešas? Kokiu būdu tu prieš jį kovosi? Ar kovosi? O kas kovos, jei ne tu? Dabartinė geopolitinė situacija verčia kiekvieną iš mūsų atsakyti į šiuos ir panašius klausimus. Klaipėdos jaunimo teatras kviečia šių atsakymų ieškoti kartu spektaklyje „Šauktiniai”.

Debiutinio režisieriaus Pauliaus Pinigio spektaklio žanras – renginys. Visgi, po iš pirmo žvilgsnio nesudėtinga ir atpažįstama struktūra slepiasi gilesnė kūrinio problematika, kurią lemia artimas kūrėjų santykis su nagrinėjama tema. Imtis šauktinių temos dar 2015 metų pavasarį KJT kolektyvą paskatino privalomosios karinės tarnybos grąžinimas ir reali galimybė, kad aktorių trupės vyrai bus pašaukti tarnauti. Tokia ateities vizija paskatino diskusijas apie šauktinių padėtį, savijautą, apie idėjinę kariuomenės problematiką, o šios diskusijos lėmė spektaklio „Šauktiniai“ sukūrimą. Spektaklyje ypatingą vaidmenį atlieka žiūrovai, jų akivaizdoje nuskamba patriotizmo, pacifizmo, feminizmo ir kitos pozicijos. Kūrėjai supranta, kad teisingo sprendinio tokioje temoje nėra - karas niekada nebus suvokiamas vienareikšmiškai, tad žiūrovams suteikiama unikali galimybė rinktis, kurią iš pozicijų palaikyti: abejingumą ar ryžtą, baimę ar pasitikėjimą, drąsą ar bukumą.

Visgi, esminė šiame spektaklyje yra gyvybės ir mirties tema. Ji reprezentacinėje valstybės pozicijoje atrodo ignoruojama, kaip ir asmeninis santykis į kitą žmogų, jo laisvę, jo nuomonę bei vertybių skalę. Šiame kontekste atsidūrusios spektaklio kūrybinės grupės tikslas nėra įpiršti vieną ar kitą poziciją, bet diskusijų ir opozicijų sankirtoje priminti apie žmogaus moralines normas.

N-16

$('body').prepend('
LT | EN
');